Türkiye Ragbi Federasyonu, önümüzdeki aylarda yapılacak etkinliklerinin takvimini açıkladı. Buna göre bir değişiklik yapılmazsa Türkiye Ragbi Ligi maçları 15 Mayıs’ta başlıyor.

En az üç hafta boyunca sürecek olan (ve muhtemelen dört takımlı) Türkiye Ragbi Ligi’nde takımlar, bu sezonu şampiyonlukla taçlandırmak için mücadele edecekler. COVID-19 nedeniyle bazı takımlarının katılamayacağı şampiyonada (örneğin son şampiyon Trakya RK) yer alacak takımlar, vakaların arttığı bu günlerde hem kendilerini korumaya hem de rakiplerle mücadele etmeye çalışacak. Sezonun ikinci haftası 3-4 Temmuz’da oynanacak. 7-8 Ağustos’ta ise üçüncü hafta oynanacak.

Diğer yandan Nisan ayında ilk etabın oynanması planlanan, ancak daha sonra takvimden kaldırılan Türkiye Yedili Ragbi U20 Ligleri’nin yeni tarihi belli oldu. Buna göre sezonun ilk etabı 22-23 Mayıs’ta oynanacak. Federasyon şimdilik U20’de iki etap üzerinden gidecekler. İkinci etabın oynanma tarihi 10-11 Temmuz 2021 olarak belirlendi. Diğer yedili ragbi liglerde de ikinci haftalar belli oldu. Haziran ayında yapılacak maçlarda U18’de 5 Haziran, büyüklerde ise 12 Haziran’da oynanacak.

Öte yandan Türkiye Ragbi Milli Takımı’nın bu yıl yapılacağı ikinci kampın tarihi belli oldu. Buna göre kamp 26 Nisan’da başlayacak ve 9 Mayıs’ta sona erecek.

Kaynak: Türkiye Ragbi Federasyonu

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir