Super Rugby Aotearoa, FMG Stadium Waikato, Hamilton. New Zealand 17/4/2021 Chiefs vs Crusaders Chiefs' Anton Lienert-Brown celebrates at the final whistle Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Sky Super Rugby Aotearoa’da bu hafta oynanan ikinci maçta Chiefs, kendi evi önünde Crusaders’ı yendi. 26-25’lik skorla mağlup eden Chiefs, üst üste dördüncü galibiyeti elde etmeyi başardı. Diğer yandan Blues’u da geride bırakarak haftayı ikinci sırada tamamladı. Crusaders ise sezonun ikinci mağlubiyetini aldı.

Maçta ilk yarı Crusaders dominasyonuyla geçti. Leicester Fainga’anuku ve Will Jordan’ın trylarıyla üstünlük kuran Crusaders, Richie Mo’unga’nın kullandıkları atışlarla sağlamlaştırmaya çalıştı. Yine de Damian McKenzie’nin kullandığı üç penaltıyla Chiefs, kendi evinde fazla fark yememelerini sağladı.

Maçın ikinci yarısında Chiefs, Lachlan Boshier‘in tryıyla maçtaki ilk tryını yaptı. Codie Taylor‘ın tryıyla Crusaders cevap verse de bu trydan sonra ek sayı atışı isabetsiz kaldı. Jonah Lowe‘ın köşede kaydettiği try ile Chiefs yine farkı kapattı ve McKenzie’nin kullandığı ek sayıyla Chiefs maçta öne geçti. Mo’unga’nın kullandığı penaltıyla Crusaders karşılık verse de Chiefs’ın verdiği cevap, McKenzie’nin kullandığı penaltı oldu. Maçın son anlarında Crusaders maçı geri çevirmek için uğraştı. Ancak bunda başarılı olamadı.

Video Credit: SANZAAR

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir