Dünya Ragbi Federasyonu (World Rugby), 2021-25 Stratejik Planını açıkladı. Buna göre yedili ragbi ile ragbi birliği takvimini birleştirmeyi ve yedili ragbi ekosistemini yenilemeyi hedefliyorlar. Ayrıca federasyon, oyuncu refahını birinci öncelik olarak belirledi.

“Değerlerine Sadık Kalarak Herkes İçin Global Spor” vizyonuyla açıklanan bu beş yıllık planda sporu daha fazla kişiye ulaşılabilir olmasına dikkat edilecek. Özellikle COVID-19 pandemisi nedeniyle geleneksel sporların kesintiye uğradığına dikkat çeken World Rugby, bunla ilgili gerekli adımlarını atacaklarını belirtti. Bu yeni stratejik planda “Yönünü Oyunun Büyümesine Yönelme”, “Net Gelir Yaratma” ve “Geniş Coğrafyada Yeteneklere Ulaşma” konuları hakim olacak.

Turnuvalara gelince, kadınlarda düzenlenecek olan “WXV” ve Pasifik takımlarının Avustralya ve Yeni Zelanda’daki takımlarla yeni şampiyonalara girilmesinin yanı sıra World Rugby yeni turnuva yapacaklarını açıkladı. 2022 yılında düzenlenecek olan turnuvada gelişmekte olan ülkelerin takımları da dahil edilecek.

Fotoğraf: Clive Rose – World Rugby via Getty Images

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir