Super Rugby Aotearoa, Orangetheory Stadium, Christchurch, New Zealand 25/4/2021 Crusaders vs Blues Will Jordan of the Crusaders scores a try despite AJ Lam of the Blues Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/John Davidson

Sky Super Rugby Aotearoa’da bugün oynanan maçta Crusaders, evinde Blues’u 29-6 yendi. Böylece Crusaders’ın puanı 28’e çıktı. Blues ise 15 puanda kaldı ve final oynama şansını mucizelere bıraktı.

Maçta Crusaders’ın hazırlıksız yakaladığı Blues, bu konuda geri dönmeye çalışsa da farkı daha da açmasına engel olamadı. Beşinci dakikadan beri öne geçen Crusaders, maç sonuna kadar üstünlüğünü sürdürdü. Maçta Will Jordan iki try yaparken, Sevu Reece ve Codie Taylor diğer try yapan isimler oldu. Otere Black ise Blues’un sayılarını kaydeden tek isimdi.

Sky Super Rugby Aotearoa’da normal sezon, önümüzdeki hafta oynanacak maçlarla sona erecek. Blues ile Chiefs arasında oynanacak olan mücadelede Blues’un finale kalması için Chiefs’a bonus puanlı galibiyet alması ve Chiefs’ın puan almaması gerekiyor. Diğer durumlarda Chiefs finalde Crusaders’ın rakibi olacak.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir