Heineken Champions Cup Semi-Final, Stade Marcel Deflandre, La Rochelle, France 2/5/2021 La Rochelle vs Leinster La Rochelle's Will Skelton scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Dave Winter

Avrupa Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda yarı finalin ikinci maçında La Rochelle, Leinster’ı 32-23 mağlup etti. Böylece La Rochelle, finalde Toulouse’un rakibi oldu.

Bu maçla birlikte Leinster, dört yıl aranın ardından bir Fransız takımı tarafından kupa dışına itildi. Ancak daha önemlisi La Rochelle’in başarısı. Kendileri, tarihlerinde ilk defa Şampiyonlar Kupası’nda final maçına kadar yükselebildi. Bundan iki sene öncesinde çıktıkları Challenge Kupası finalinde Clermont Auvergne’a mağlup olmuşlardı.

Maçta her iki taraf da birbirlerini kündeye getirmek için baya uğraştı. Leinster’ın Tadhg Futlong’un kaydettiği try ile perde açılırken La Rochelle buna cevap vermeye çalıştı. Her iki tarafın savunması da büyük direnç gösterince penaltılar savaşına döndü. İlk yarı da 13-12’lik Leinster üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın ikinci yarısında tarafların dengesi bozulmadı. Ancak maçın sonlarına doğru La Rochelle’den sert ataklar geldi. Her ne kadar Leinster savunmaya çalışsa da Fransız takımı savunmayı aşarak trylar bulmayı başardı. İlk olarak Gregory Alldritt, ardından da Will Skelton La Rochelle’in try bulan isimleri oldu. Bu sayede de maçta rahatlamaları sağladı. Maçın son anlarında Ross Bryne Leinster’a ikinci tryını getirdi. Ancak bu try Leinster’a galibiyetini getiremedi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir