Fransa Top 14’te bu sezon beklenmeyen bir durum yaşanıyor. Normalde son sıradaki takımların en az bir galibiyet alabildiği, galibiyet alamayan takımların da en az 7-8 puan toplayabildiği Top 14’te bir takım, bugüne kadar 21 maça çıktı ve sadece iki puan alabildi.

2017-18 sezonundan beri Top 14’te mücadele eden Agen, o sezonda 10 galibiyetle 46 puan alırken, 2018-19 sezonunda 8 galibiyet ve bir beraberlikle 38 puan topladı. COVID-19 nedeniyle iptal edilen sezonda Agen, 17 maçta beş galibiyet ve bir beraberlik alabilmişti. Bu sezonda ise oynadıkları 21 maçta 21 mağlubiyet aldı ve sadece iki maçta bonus puan alabildi. Hali hazırda doğrudan küme düşmesi kesinleşen Agen, kalan beş maçında da bu performansı göstermesi durumunda profesyonelleştiği 1996 yılından bu yana en düşük puana sahip olması anlamını taşıyor.

Kasım ayında Christophe Laussucq’ün yerine Kasım 2020’de Régis Sonnes’un yönettiği Agen, aradan geçen sürede pek de yaraya merhem basamadı. Her ne kadar Avrupa Ragbi Challenge Kupası’nda bir galibiyet ve bir beraberlik alarak Son 16 turuna çıksa da bu turda Benetton’a mağlup oldu. Özellikle ProD2’deki sezonda hangi değişiklikler yapacakları ise merak konusu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir