Fotoğraf: Allan McKenzie/SWpix.com

Ragbi Lig Challenge Kupası’nda heyecan, bugün ve yarın oynanacak çeyrek final maçlarıyla devam edecek. Bu maçlarda bugün Catalans Dragons – Warrington Wolves ve St. Helens – Huddersfield Giants maçları oynanacak. Hull FC – Wigan Warriors ve Castleford Tigers – Salford Red Devils maçları ise Cumartesi günü oynanacak.

Bu maçlardan Catalans Dragons – Warrington Wolves maçı, şüphesiz 2018 finalinin tekrarı niteliğinde olacak. Hatırlanacağı üzere Catalans Dragons, rakibi karşısında iyi bir mücadele sergilemiş, sonrasında ise zafere ulaşarak kupayı almıştı. Warrington Wolves’un hedefinde ise bu maçın rövanşını alarak yarı finale adını yazdırmak duruyor.

St. Helens – Huddersfield Giants maçında ise St. Helens favori konumunda. Son altı maçta Huddersfield karşısında sadece bir mağlubiyet alan St. Helens, bu maçta da geleneği bozmamanın peşinde olacak. Bu sezonun kendileri için önemi büyük. Çünkü 12 yıldır Challenge Kupası’nı evine götüremiyorlar. Huddersfield Giants ise son kez kupayı 1953 yılında kaldırmışlardı. Bu onlar için önemli bir şans olarak görülüyor.

Fotoğraf: Rugby Football League

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir