Bu yılın yaz aylarında yapılacak olan British & Irish Lions Turu’nda COVID-19 pandemisi kapsamında bazı değişikliğe gidildi. Buna göre maçlar, Pretoria, Johannesburg ve Cape Town’da oynanacak. Güney Afrika’da oynanacak tüm maçlar seyircisiz oynanacak.

British & Irish Lions’un Güney Afrika’daki turunda ilk olarak Emirates Airline Park’ta iki maç yapacak. Bu maçların ilkinde British & Irish Lions, Emirates Lions ile 3 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da karşılaşacak. Ardından 7 Temmuz Çarşamba günü saat 21:00’de Cell C Sharks ile mücadele edecek. British & Irish Lions, daha sonra Pretoria’ya giderek Vodacom Bulls’un konuğu olacak. O maç da 10 Temmuz Cumartesi günü saat 19:00’da Loftus Versfeld’de oynanacak.

British & Irish Lions, Güney Afrika ile yapacakları test maçları öncesindeki son iki maçını da Cape Town’da oynayacak. İlk olarak 14 Temmuz günü saat 21:00’de Güney Afrika Ragbi A Takımı’yla mücadele edecek olan British & Irish Lions, ardından 17 Temmuz günü saat 19:00’da DHL Stormers takımıyla karşılaşacak. Bu karşılaşmalar Cape Town Stadyumu’nda yapılacak.

British & Irish Lions’un Güney Afrika ile yapacakları test maçları Cape Town Stadyumu ve FNB Stadyumu’nda oynanacak. Cape Town Stadyumu’nda oynanacağı ilk test maçı 24 Temmuz’da oynanacak. 31 Temmuz ve 7 Ağustos günü oynanacak olan diğer test maçları ise FNB Stadyumu’nda yapılacak. British & Irish Lions’un Güney Afrika ile oynayacağı tüm test maçları 19:00’da başlayacak.

26 Haziran’da BT Murrayfield’da oynanacak olan Japonya maçı planlandığı gibi oynanacak. Ancak maçlara seyirci alınıp alınmayacağı İskoçya hükümetine bağlı olacak.

Fotoğraf: ©INPHO/Billy Stickland

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir