Türkiye ragbisinde Mart 2020’den beri devam eden COVID-19 arasının sonu gözüküyor. Zira erkeklerde ve kadınlarda yapılacak olan Türkiye Yedili Ragbi Ligi’nde kura çekimi, bugün saat 17:00’de yapılacak.

Türkiye Ragbi Federasyonu’nun YouTube kanalında yayınlanacak olan kura çekiminde etaplı liglerde yer alan takımların nasıl başlayacakları belli olacak. Etaplı liglere erkeklerde 16 takım, kadınlarda ise 9 takım katılıyor.

Lige başvuran takımlar içerisinde Alanya Belediye SK, ANKÜ SK, Anadolu Lions, Firuzköy SK, Hacettepe RK, Kadıköy RK, Körfez RK, Olympian Sharks ve Selçuk Kartalları SK takımları yer alacak. ODTÜ SK ve Çarşamba Sharks’ın yanı sıra Şahi SK, Tokat Erbaa Gorillas, Rize Güneysu SK, Olimpos RK, Kandıra Akçakoca ALSK, Olympian Sharks ve Safa Kale SK takımları da sadece erkeklerde başvuru yapmış durumda. Daha öncesinde mücadelelere katılan İstanbul Ottomans RFK yer almıyor. Trakya RK ise daha öncesinde katılmayacaklarını açıklamışlardı.

Erkeklerde ve kadınlarda Türkiye Yedili Ragbi Ligleri’nin ilk etabı, eğer T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bulunan Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden onay alınırsa 20-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak. İlk olarak 20-21 Mayıs 2021 tarihlerinde kadınlarda ilk etap gerçekleştirilecek. Ardından 22-23 Mayıs tarihlerinde erkeklerde ilk etap yapılacak.

Kaynak: Türkiye Ragbi Federasyonu

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir