Super Rugby Trans-Tasman, Orangetheory Stadium, Christchurch, New Zealand 15/5/2021 Crusaders vs Brumbies Crusaders' Braydon Ennor Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/John Davidson

Super Rugby Trans Tasman’da günün ilk maçında Crusaders, Brumbies’i 31-29 mağlup etti. Bu sonuçla Aotearoa şampiyonu Crusaders sezona beş puanla başladı. Brumbies ise iki puanı aldı.

Maçta ilk yarı Crusaders’ın etkisi altında geçti. İlk olarak Ethan Blackadder’ın tryıyla başlayan Crusaders, Scott Sio’dan karşı try yedi. Yine de Richie Mo’unga ve David Havili’nin trylarıyla ilk yarıyı önde kapattı. Maçın ikinci yarısında Brumbies atağı sıklaştı. Bu konuda Irae Simone’nin tryıyla Brumbies umut bulmayı başardı. Ancak Crusaders’ın cevabı Brendon O’Connor’un tryıyla geldi. Bundan birkaç dakika sonra da Cullen Grace’in tryıyla Crusaders farkı daha da açtı. Yine de Brumbies pes etmedi ve Tom Banks’in tryıyla umutlarını yeşertmeyi başardı. Maçın son dakikalarında Brumbies trylar için bastırmayı başladı. Crusaders buna karşı cevap vermekte gecikmedi. Ancak maçın sonunda try bulmasına engel olamadı. Rob Valentini’nin kaydettiği tryın ardından kullanılan ek sayı atışı sonuçsuz kalınca Crusaders’ın galibiyeti kesinleşti.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir