National Rugby League’de haftanın açılış maçında North Queensland Cowboys, Newcastle Knights’ı 36-20 mağlup etti. Böylece North Queensland Cowboys, maç fazlasıyla sekizinci sıraya yükseldi. Newcastle Knights ise bir anda 12. basamağa düştü.

Maçta North Queensland Cowboys hızlı başlasa da Newcastle Knights hızlı toparladı. Özellikle ev sahibi takımın iki sarı kartı üst üste görünce de deplasman takımı avantaj yakaladı. 11 kişi kalmasını fırsat bilen Newcastle Knights art arda try bularak devreyi beraberlikle kapattı. İkinci yarının Newcastle Knights, maçta ilk defa öne geçti. Ancak ev sahibinin geri dönüşü uzun sürmedi. İlk önce Knights’ı yakalayan Cowboys, buldukları trylarla farkı açıp maçı koparmayı başardı.

Embed from Getty Images

Maçta Murray Taulagi üç try yaparak hattrick gerçekleştirirken, Reece Robson ilk yarıda try yapan diğer oyuncu oldu. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında Valentine Holmes ile başlayan Cowboys try rüzgarına Mitchell Dunn ve Heilum Luki eşlik etti. Newcastle Knights’ın trylarını da Sauaso Sue, Enari Tuala, Lachlan Fitzgibbon ve Starford To’a kaydetti.

Video Credit: National Rugby League

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir