İngiltere Süper Ligi’nde heyecan, bugün oynanan üç maçla devam etti. Bu maçlarda Wigan Warriors, deplasmanda Salford Red Devils’ı 17-16 mağlup ederek haftayı lider kapattı. St. Helens ise Catalans Dragons karşısında 20-16 mağlup olarak sezonun ilk mağlubiyetini aldı. Warrington Wolves ise Castleford Tigers’ı 38-14 ile geçerek puanını dokuza çıkardı.

SALFORD RED DEVILS 16-17 WIGAN WARRIORS

Çekişmeli geçen mücadelede her iki taraf da galibiyet alabilmek için ellerinden gelenini yaptı. İlk yarıda 14-10 geride kapatan Wigan Warriors ikinci yarıda yedikleri penaltıyla daha fazla fark yese de daha sonra ilk olarak kaydettikleri try, ardından da kullandıkları drop gol ile maçı koparmayı başardı.

WARRINGTON WOLVES 38-14 CASTLEFORD TIGERS

Bu maçta Gareth Widdop üç try yaparak maçın yıldızı olurken, Toby King de iki try kaydetmeyi başardı. Warrington Wolves’un diğer tryları Daryl Clark ve Josh Charnley’den geldi. Castleford Tigers’ta ise Jordan Turner iki try kaydederken, takım adına diğer tryı ise Jake Trueman kaydetti.

CATALANS DRAGONS 20-16 ST. HELENS

Bu maçta Catalans Dragons ilk yarıda zorlansa da ikinci yarıda St. Helens karşısında buldukları açıklarını iyi değerlendirmeyi başardı. Üst üste buldukları trylarla kendini korumaya alan Catalans Dragons biraz rahatladı. Maçın sonlarında ise St. Helens rüzgarı vardı. Kendileri buldukları sayılarla farkı dörde indirse de galibiyet için bunlar yeterli olmadı.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir