National Rugby League’de günün ilk maçında North Queensland Cowboys, New Zealand Warriors’u zorlu geçen bir mücadelenin ardından yendi. 29-28’lik skorla New Zealand Warriors’u mağlup eden North Queensland Cowboys, böylece maç fazlasıyla ilk sekize adım attı.

Maçın ilk yarısında North Queensland Cowboys ataklara boğarak kontrolünü eline aldı. Her ne kadar Euan Aitken ikinci dakikada bulduğu try ile New Zealand Warriors’u öne geçirse de Cowboys’un cevabı sert oldu. İlk olarak Kyle Feldt’in tryıyla eşitliğini yakalayan Cowboys, ardından da Murray Taulagi, Jake Clifford ve Scott Drinkwater’dan gelen try ile ilk yarıyı farklı bir şekilde kapattı.

Maçın ikinci yarısında ise New Zealand Warriors’un geri dönüşüne ev sahipliği yaptı. Aitken’ın ikinci tryını bu yarını başında yaparken, Reece Walsh ile Marcelo Montoya’nın trylarıyla rakiple arasındaki farkı kapattı. Ben Murdoch-Masila’nın tryı sonrasında New Zealand Warriors yeniden öne geçti. Ancak Cowboys’un aradığı try Hamiso Tabuai-Fidow’dan geldi. Valentine Holmes’un maçın son dakikasında buldukları drop gol ile North Queensland Cowboys galibiyete ulaşmayı başardı.

Video Credit: National Rugby League

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir