Sky Super Rugby Trans-Tasman, Eden Park, Auckland, New Zealand 29/5/2021 Blues' AJ Lam is tackled Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Super Rugby Trans Tasman’da heyecan, bugün oynanan maçlarla devam etti. Bu maçlarda Crusaders, NSW Waratahs’ı 54-28 ile geçerken Blues da Brumbies’i 38-10 mağlup etti. Queensland Reds ise Chiefs’ı 40-34’lük skorla yenerek Avustralya takımları içerisinde galibiyet alan ilk takım oldu.

Hatırlanacağı üzere Avustralya takımlarının Yeni Zelanda takımlarına karşı mağlubiyet almaları baya gündem konusu olmuşlardı. Ligin üçüncü haftasında da bu durum sürmek üzereydi. Ancak Queensland Reds’in galibiyetiyle şeytanın bacağı kırılmış oldu. Diğer yandan Blues, Brumbies karşısında ikinci yarıda bulduğu performansla galibiyet almayı başardı. Bu konuda HNSRA finalistine karşı ikinci yarıda aldıkları önlemlerin faydası rahatlıkla görüldü.

Super Rugby Trans Tasman’da üçüncü hafta, yarın saat 08:00’de oynanacak maçla sona erecek. Bu maçla Highlanders, sahasında Melbourne Rebels’ı konuk edecek.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir