Super Rugby Trans Tasman’da dördüncü haftanın açılış maçında Crusaders, Western Force’u 29-21 mağlup etti. Böylece Crusaders puanını 18’e çıkarırken, Western Force bir puanda kaldı.

Western Force maçın başlarında hızlıca atağa geçti. Rakibi gafil avlayan Batı Avustralya takımı, Toni Pulu’nun tryıyla maçta öne geçmeyi başardı. Ancak Crusaders’ın buna tepkisi sert oldu. İlk olarak Manasa Mataele’nin tryıyla eşitliğini sağlayan Crusaders, ardından da Will Jordan ve Whetukamokamo Douglas’ın trylarıyla maçta öne geçmeyi başardı. Richie Mo’unga’nın yokluğunda takıma giren Fergus Burke bu yarıda kullandığı üç ek sayıdan ikisini kaçırmıştı. Western Force Ollie Callan’ın tryıyla farkı azaltmaya çalıştı. Ancak Sione Havili’nin tryıyla Crusaders, ilk yarıya bonus puanını alarak girdi.

Maçın ikinci yarısında Crusaders yine try ile başladı. Will Jordan’ın bulduğu try sonrasında Crusaders, farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Daha sonraki dakikalarda Western Force bu konuda bir şeyler yapmaya çalıştı ama Crusaders’ın engeline takılmaya başlamıştı. Yine de maç son dakikasında Western Force teselli tryını buldu. Jordan Olowofela’nın bulduğu try, Western Force’un maçtaki üçüncü tryı oldu.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir