Fransa Top 14’te 2020-21 sezonunun lig aşaması, bu akşam oynanacak maçlarla sona erecek. TSİ 22:05’te oynanacak olan yedi maçla hem Play-Off’lara kalacak takımlar hem de Top 14’e Giriş Maçı’na katılacak takım belli olacak.

Bu maçlar öncesinde Toulouse, La Rochelle, Racing 92 ve Bordeaux’nun Play-Off’lardaki yeri garanti konumunda. Söz konusu üç takım da doğrudan yarı finale çıkabilmek için sahaya çıkacaklar. Diğer yandan Clermont Auvergne, Toulon, Stade Français ve Castres takımları Play-Off’a kalabilmek için büyük çaba sarf edecekler. Aralarında üç puanlık fark bulunan bu takımlar içerisinde Clermont Auvergne avantajlı konumda.

Küme hattında ise Bayonne ve Pau takımları bulunuyor. Bayonne’un ligde kalması için galibiyet yetiyor. Ancak Pau’nun şansı hem bonus puanlı galibiyette, hem de Bayonne’un puan alamamasından geçiyor. Aksi takdirde Top 14’te kalabilmek için Giriş Maçı oynamaları gerekecek.

Bu akşam oynanacak maçlar içerisinde Clermont Auvergne – La Rochelle ve Bordeaux – Toulouse maçları, zirve yolunda etki yapacak maçlar olarak dikkat çekiyor. Bayonne – Stade Français maçının her iki takımın kendi bacağından asacağı bir mücadeleye sahne olacak. Castres – Toulon maçının tamam mı devam mı maçı olacağı haftada Racing 92 ise Brive karşısına çıkacak. Agen, Top 14’e veda maçı için deplasmanda Lyon’a konuk olacak. Pau ise mucizeyi kovalamak için Montpellier’le mücadele edecek.

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir