Fransa Top 14’te normal sezon, dün akşam oynanan 26. hafta maçlarıyla sona erdi. Bu maçlarda Toulouse, Bordeaux’u 21-10 mağlup ederek normal sezonu lider tamamladı. La Rochelle Clermont Auvergne karşısında 25-20’lik skorla mağlup oldu. Ancak aldıkları bir puan onları doğrudan yarı finale çıkarmaya yetti. Clermont Auvergne da bu sayede Play-Off’lara kalabildi.

Castres ile Toulon arasında oynanan mücadele 46-24’lük Castres üstünlüğüyle sonuçlandı. Ancak her iki takım da Play-Off’lara kalamamış oldu. Racing 92 takımı ise Brive karşısında net bir oyun koydu ve 55-12’lik skorla mağlup ederek Play-Off biletini cebine indirdi.

Öte yandan Top 14’e Giriş Maçı’na katılmamak için verdiği mücadelede kaybeden taraf Bayonne oldu. Maçta Pau, Montpellier’i 41-25 mağlup ederek bir mucizeye imza attı. Öte yandan Bayonne, çekişmeli geçen mücadelenin sonunda Stade Français’e 12-9 mağlup oldu. Bu sonuçla Bayonne, Top 14’te kalabilmek için dün oynanan ProD2 Finali’nde Perpignan’a mağlup olan Biarritz’le mücadele etmek zorunda kalacak.

Ayrıca daha öncesinde Fransa ProD2’ye düşmesi kesinleşen Agen, lige veda maçında Lyon’a 52-7 mağlup oldu. Böylece oynadıkları 26 maçın tamamında mağlup ayrılan Agen, sadece iki puanla sezonu tamamladı. Bu durum, Agen’ı Top 14 tarihinde en kötü performansını gösteren takım unvanını kazandırıyor. Hatırlanacağı üzere en kötü performansını gösteren takım sadece altı puan toplayabilmişti.

Bu maçların tamamlanmasının ardından Play-Off maçlarının fikstürleri belli oldu. Buna göre Bordeaux ile Clermont Auvergne takımları birbirleriyle mücadele ederken, iki Fransız takımı olan Racing 92 ve Stade Français takımları karşı karşıya gelecek. Play-Off maçlarının programının bugün belli olması bekleniliyor.

Baraj Maçları
Baraj Maçı Racing 92 Stade Français
Baraj Maçı Bordeaux Clermont Auvergne
Yarı Final Maçları
Yarı Final Toulouse Baraj Galibi
Yarı Final La Rochelle Baraj Galibi
Final Maçı
Final 25 Haziran 2021 22:00 Stade de France

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir