Picture by Allan McKenzie/SWpix.com - 03/02/2021 - Rugby League - Betfred Challenge Cup Sponsorship - Red Hall, Leeds, England - Betfred is announced as the new sponsor for the Rugby Football League's Challenge Cup competitions, seen here with the Women's, Men's and Wheelchair trophies.

Ragbi Lig Challenge Kupası’nda Wembley’e gidecek takımlar belli oldu. Leigh Sports Village’da oynanan yarı final maçlarında Castleford Tigers, Warrington Wolves’u 35-20’lik skorla mağlup etti. St. Helens ise Hull FC’yi 33-18 ile geçmeyi başardı.

HULL FC 18-33 ST. HELENS

St. Helens için bu maç pek fazla zorlu geçmedi. İlk yarıda kontrolünü ele geçiren St. Helens, iki try ile kendini garantiye aldı. İkinci yarıda Hull FC try bulmaya başladı ve bir ara fark üç sayıya kadar indi. Ancak St. Helens son dakikalarda iki try buldu ve maçı koparmayı başardı. Böylece 12 yıllık Challenge Kupası hasretini gidermek için önemli bir adım attı.

Söz konusu maçta Regan Grace iki try ile St. Helens taraftarlarının saygısını kazanırken, Theo Fages’ın yanı sıra Jack Welsby ve Lachlan Coote da St. Helens adına try yapan diğer oyuncular oldu. Hull FC’de ise Mahe Fonua’nın yanı sıra Danny Houghton ve Cameron Scott try yapan isimler oldular. St. Helens’ta Lachlan Coote tüm ek sayı atışlarında isabet buldu. Marc Sneyd ise üç ek sayı atışından birini kaçırdı. Fages ise bir drop gol denemesini başarıyla gerçekleştirdi.

CASTLEFORD TIGERS 35-20 WARRINGTON WOLVES

Genel anlamda iyi bir oyun sergileyen Castleford, 19-0’lık skorun ardından try yemeye başlasalar da bu konuda Warrington’a aman vermediler. Öte yandan Castleford Tigers bu maçta sekiz yeni oyuncusunu sahaya sürdü. Bunların içerisinde Ian Foster’ın performansı taraftarlar tarafından memnun kaldı. Castleford Tigers, bu galibiyetle 2014 yılından bu yana ilk defa finale çıkmış oldu.

Maçta Jordan Turner, üç try kaydederek galibiyette büyük rol oynadı. Castleford Tigers’ın diğer tryları Gareth O’Brien, Jesse Sene-Lefao ve Paul McShane’den geldi. Ben Currie, Jake Mamo, Toby King ve Josh Charnley ise Warrington Wolves adına try yapan isimler oldular. Maçta O’Brien üç ek sayı atışında, Gareth Widdop ise iki ek sayı atışında isabet buldu. McShane ise bir drop golde isabet kaydetti.

Fotoğraf: Rugby Football League

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir