Super Rugby Trans-Tasman’da 2021 sezonu, bu hafta oynanan maçlarla sona erdi. Bu maçlarda Crusaders, deplasmanda Melbourne Rebels’ı 52-26 mağlup ederek finalin sınırlarını zorladı. Ancak bu umut, Blues’un Western Force karşısında farklı mağlup etmesiyle suya düştü. Zira Western Force’u 31-21 mağlup eden Blues, beş puanını cebine koydu ve final biletini cebine attı. Normal sezonun son maçında ise Chiefs, deplasmanda Waratahs’ı 40-7 mağlup etti. Böylece NSW Waratahs, Super Rugby sezonunu galibiyet alamadan kapattı.

Bu maçların ardından Blues, Highlanders ve Crusaders, 23’er puanla Trans-Tasman’da ilk üç sırayı aldı. Ancak Crusaders’ın genel averajı diğerlerinden kötü olduğundan Crusaders kupa dışında kalmış oldu. Onları iki puan gerisinde Hurricanes takip ederken, Chiefs ise 19 puanla Trans-Tasman’ı beşinci sırada tamamladı. Avustralya takımları içerisinde Brumbies ve Queensland Reds, beşer puanla altı ve yedinci sırada bulunuyor. Onları bir puanla Western Force takip ediyor. Melbourne Rebels ve NSW Waratahs ise puansız bir şekilde son iki sırada yer aldı.

Blues ile Highlanders arasında oynanacak olan final maçı, 19 Haziran Cumartesi günü TSİ 10:05’te oynanacak. Eden Park’ta oynanacak olan final maçında bu iki takım, Trans-Tasman şampiyonluğu için mücadele edecekler. Blues daha önce Super Rugby’de üç şampiyonluğu bulunurken, Highlanders ise bir şampiyonluk yaşadı. Ancak son zamanlarda Blues, geçtiğimiz sezon dışında bir varlık gösteremedi. Highlanders ise 2017’ye kadar Play-Off’larda kalmayı başarmıştı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir