National Rugby League’de günün ilk maçında Cronulla Sharks, deplasmanda North Queensland Cowboys’a konuk oldu. Sert geçen mücadelede Cronulla Sharks bir ara 14 sayı fark yapsa da Cowboys’un son dakika trylarıyla fark ikiye indi. Yine de Cronulla Sharks daha fazla try yemeden maçı bitirmeyi başarabildi. Böylece Cronulla Sharks’ın puanı North Queensland Cowboys ile aynı oldu. Ancak averajı iyi olduğu için rakibin önüne geçti.

Söz konusu maçta North Queensland Cowboys try bulsa da video hakem bu tryı geçerli saymadı. Ancak Connor Tracey, Shaun Johnson’un vurduğu ileri pası iyi değerlendirip Sharks’ı öne geçirdi. Onu da Aaron Woods’un tryı takip etti. Tom Dearden, savunmayı aşarak yaptığı try ile North Queensland Cowboys’un ilk sayılarını kazandırdı. Mitchell Dunn’ın grapple tackle’ı yapması Sharks’a penaltıyı kazandırdı. Bu penaltıyı iyi değerlendiren Shaun Johnson farkı sekize çıkardı. Lachlan Burr’ın başlattığı atağı iyi tamamlayan Francis Molo da farkı azalttı. Ancak Cronulla Sharks’ın tepkisi gecikmedi. Scrumdan başlattığı atakta Ronaldo Mulitalo köşede tamamladı ve farkı yeniden açtı.

Embed from Getty Images

Maçın ikinci yarısında North Queensland Cowboys Reece Robson ile farkı azaltmaya çok yaklaştı ancak hata yaptı. Kendileri kaptan itirazında bulunsa da sonuç değişmedi. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında Will Chambers’ın tryı ile Cronulla Sharks dördüncü tryına ulaştı. Ancak bu dakikadan sonra North Queensland Cowboys, Kyle Feldt ile çıkışa geçti. İlk olarak savunmayı yararak tryı bulmayı başaran Feldt, köşede tackle sonrasında aldığı topu ani hareketle trya sokarak farkı daha da azalttı. Feldt’in ikinci tryı öncesinde ise Jesse Ramien, tehlikeli tackle yaptığı gerekçesiyle rapor yazıldı. Diğer yandan Reece Robson da tehlikeli tackle yaptığı gerekçesiyle hakem tarafından günah çukuruna yollandı. Maçın son dakikasında Valentine Holmes iki sayılık drop gol denemesi yaptı ama başarılı olamadı.

NRL’de önümüzdeki haftada North Queensland Cowboys, 3 Temmuz Cumartesi günü 12:35’te Newcastle Knights karşısına çıkacak. Cronulla Sharks ise 4 Temmuz Pazar günü saat 07:00’de Brisbane Broncos’a konuk olacak.

Video Credit: National Rugby League

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir