Güney Afrika’nın ve Dünya’nın en eski organizasyonlarından Currie Kupası, bugün oynanacak tek maçla başlıyor. TSİ 20:00’da başlayacak olan mücadelede Emirates Lions, New Nation Pumas ile karşılaşacak.

Yedi takımın katılacağı Currie Kupası’nda takımlar, birbirleriyle içeride ve dışarıda olmak üzere iki defa karşılaşacaklar. Ağustos sonuna kadar sürecek olan Currie Kupası’nda bazı maç günleri hafta içi oynanacak. Normal sezonun ardından ilk dört sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek. Yarı final maçları 4-5 Eylül haftasında oynanacağı Currie Kupası’nda final maçı ise 11 Eylül’de yapılacak.

Currie Kupası’nda ilk haftada Emirates Lions – New Nation Pumas maçının dışında iki maç daha oynanacak. Bu maçların ilkinde yarın saat 14:30’da Griquas – Cell C Sharks maçı bulunuyor. Saat 17:00’de ise Vodacom Bulls, yedek kadrosuyla DHL Western Province’i konuk edecek.

Bu yıl yapılacak olan Currie Kupası sezonunda Güney Afrika yıldızlarının pek fazla yer alması beklenmiyor. Zira kupanın ilk haftasında Vodacom Bulls’un as kadrosu Pro14’te Gökkuşağı Kupası finalini yapacak. Temmuz ayında ilk olarak Güney Afrika’nın büyük takımları, ardından da Güney Afrika Ragbi Milli Takımı British & Irish Lions karşısına çıkacak. Ağustos ayının ortalarından itibaren ise The Rugby Championship sezonu başlıyor.

Embed from Getty Images

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir