Guinness PRO14 Rainbow Cup North vs South Final, Stadio Comunale Monigo, Treviso, Italy 19/6/2021 Benetton Rugby vs Vodacom Bulls Benetton's Dewaldt Duvenage lifts the Guinness PRO14 Rainbow Cup as Benetton are champions Mandatory Credit ©INPHO/James Crombie

Pro14 Gökkuşağı Kupası’nda perde, bu akşam oynanan final maçıyla kapandı. Aynı zamanda Pro14 ismiyle son defa yapılan final maçında Benetton, Vodacom Bulls’u 35-8 mağlup etti. Böylece Benetton, hem kendisinin hem de İtalyan ragbisinde önemli bir başarıya imza attı. Zira kendileri, Pro14’e geçtiklerinden bu yana ilk şampiyonluğu elde etmekle kalmadılar. Aynı zamanda İtalya ragbi tarihinde ilk profesyonel ragbi şampiyonluğunu yaşattılar.

Bu maçta Benetton, COVID-19 önlemleri kapsamında stada girebilen 1250 seyircinin de desteğiyle maçı domine etmeyi başardı. İlk yarıda kontrolünü ele alan Benetton, Bulls’tan karşı tepki alsa da kontrolünü elinden bırakmadı ve trylarını kaydetmeyi devam etti. Penaltı tryı sonrasında da rahatlayan Benetton, kalan dakikalarda Bulls’un geri dönmesine izin vermedi.

Bu maç, aynı zamanda Kieran Crowley’in Benetton karşısındaki son maçı oldu. Önümüzdeki dönemde İtalya Ragbi Milli Takımı’nı çalıştıracak olan Crowley, böylece Benetton macerasını da kupayla kapatmış oldu.

Benetton: Try | Monty Ioane, Corniel Els, Michele Lamaro, Edoardo Padovani + Bir penaltı try. Paolo Garbisi: İki penaltı ve bir ek sayı

Vodacom Bulls: Try | Madosh Tambwe. Penaltı: Chris Smith

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir