Yedili Ragbi Avrupa Trofe Serisi’nde ilk etap olan Zagreb etabı, bugün oynanan final karşılaşmalarıyla sona erdi. Bu maçlarda Çekya, hem erkeklerde hem de kadınlarda Ukrayna’yı mağlup ederek şampiyon oldu. Çekya, Ukrayna’yı erkeklerde 29-12, kadınlarda ise 12-7 yendi.

Millilerimiz ise ikinci günde erkeklerde iki, kadınlarda ise üç maça çıktı. Kupa çeyrek finaline çıkamayan erkek millilerimiz, ilk olarak dokuzunculuk klasman yarı finalinde Letonya karşısına çıktı. Millilerimiz, bu maçta büyük uğraşlar verse de Letonya’ya 12-7 mağlup olmaktan kurtulamadı. Onbirincilik maçında ise Bulgaristan karşısına çıkan millilerimiz bir ara maçta öne geçti. Ancak Bulgaristan karşısında 24-19’luk skorla yenilmekten kurtulamadı.

Kadın millilerimiz ise ilk olarak kupa çeyrek finalinde Ukrayna karşısına çıktı. Ukrayna’nın dominasyonuna sahip olan bu karşılaşmada millilerimiz, sahadan 37-0’lık skorla mağlup ayrıldı. Beşincilik klasman yarı finalinde Gürcistan karşısına çıkan millilerimiz bu sefer etkili oyunuyla 17-0 mağlup etmeyi başardı. Beşincilik maçında ise bu sefer Macaristan karşısına çıktı. Grup aşamasındaki hatalarını bir dereceye kadar düzelten millilerimiz, yine de son dakikada try yemekten kurtulamadı. Böylece 17-14’lük skorla mağlup olan millilerimiz, etabı altıncı sırada tamamladı.

Diğer takımlara geçecek olursak, erkeklerde Belçika’nın üstünlüğü göze çarptı. Her ne kadar yarı finalde Çekya’ya karşı 19-17’lik skorla mağlup olsa da İsrail’i 29-5 ile geçerek üçüncü oldu. İsveç’in Romanya’yı 31-14 mağlup ederek beşinci olduğu Zagreb’te Hırvatistan ise Lüksemburg’u 10-7’lik skorla mağlup ederek yedinci sırada tamamladı. Macaristan ise Letonya’yı 17-7 mağlup ederek dokuzuncu oldu.

Kadınlarda ise üçüncülük maçında İskandinav derbisi yaşandı. İsveç ile Finlandiya’nın karşı karşıya getirdiği mücadelede kazanan taraf, 17-12’lik skorla İsveç oldu. Yedincilik maçında ise Gürcistan, Moldova’yı 31-5 yendi.

 

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir