Yeni Zelanda Ragbi Milli Takımı, önümüzdeki ayda oynanacağı test maçlarına yönelik kadroyu açıkladı. Buna göre kadroda dört yeni isim bulunuyor.

Forvetlerde gelen ilk isim Ethan Blackadder. 26 yaşında olmasına karşı Crusaders karşısında iyi işler çıkarması sonucu kendisine ilk defa milli takıma şans verdi. Diğer yandan Highlanders’ta performansını arttıran 22 yaşındaki Ethan de Groot da milli takıma davet gelen isimler arasında. Daha önce milli takım kafilesine alınan, ancak maça çıkmayan George Bower da yine kadroya dahil edildi.

Beklerde ise Finlay Christie ve Quinn Tupaea ilk defa kadroya çağrıldı. Bunların içerisinde Finlay Christie Trans Tasman şampiyonluğu yaşayan Blues kadrosunda yer alıyor. Quinn Tupaea ise Chiefs’ta bu sezon yıldızı parlayan oyuncular arasında yer alıyor.

Daha önce maçlara çıkan oyunculardan Brodie Retallick ve David Havili de maça geri dönecek isimler arasında bulunuyor. Bunların arasında Brodie Retallick takım kaptanlığını yürütecek.

İŞTE YENİ ZELANDA’NIN 36 KİŞİLİK KADROSU:

Forvetler: Asafo Aumua, Dane Coles, Codie Taylor, George Bower, Ethan de Groot, Nepo Laulala, Tyrel Lomax, Angus Ta’avao, Karl Tu’inukuafe, Scott Barrett, Brodie Retallick, Patrick Tuipulotu, Tupou Vaa’i, Samuel Whitelock, Ethan Blackadder, Shannon Frizell, Akira Ioane, Luke Jacobson, Dalton Papalii, Ardie Savea, Hoskins Sotutu

Bekler: Finlay Christie, Aaron Smith, Brad Weber, Beauden Barrett, Richie Mo’unga, Braydon Ennor, David Havili, Rieko Ioane, Anton Lienert-Brown, Quinn Tupaea, Jordie Barrett, George Bridge, Will Jordan, Damian McKenzie, Sevu Reece

Fotoğraf: Flickr / David Molloy Photography

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir