New Zealand All Blacks Squad Training & Press Conference, Mt Smart Stadium, Auckland, New Zealand 1/7/2021 A view of the big screen promoting the upcoming game between New Zealand and Tonga Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Ragbi birliğinde heyecan, bugün başlayacak Temmuz testleriyle devam edecek. British & Irish Lions turunun da olduğu dönemde bir çok test serisi yer alacak.

GÜNEY AFRİKA – GÜRCİSTAN | 2 Temmuz Cuma 20:00

Temmuz’un ilk haftasonunda günün menüsü Güney Afrika – Gürcistan maçıyla başlıyor. Bu akşam saat 20:00’de başlayacak olan mücadelede Gürcistan, tarihinde ilk defa Güney Afrika deviyle test serisinde kozlarını paylaşacak.

Bu mücadelede Cell C Sharks’tan Siya Kolisi kaptan olarak mücadele ederken, diğer iki Sharks’lı oyuncu (Aphelele Fassi ve Ox Nché) ise Güney Afrika milli takımında yer alacak. Ancak söz konusu iki Sharks’lı oyuncudan Nché daha önce bir defa milli formayı giydi. Fassi ise ilk defa milli formayı giyecek. Diğer Sharks’lı oyuncular ise British & Irish Lions formasını giyecek.

Gürcistan’da ise Levan Masiashvili yönetiminde kendilerinden çıkarttığı en iyi kadroyu sahaya sürecek. Merab Sharikadze’nin kaptanlığını yürütecek olan Gürcistan’da Jaba Bregvadze, Kote Mikautadze ve Vasil Lobzhaidze de tecrübesiyle Gürcistan’a katkıda bulunmayı hedefliyorlar. Kadroda Luka Japaridze, ilk milli maça çıkabilmek için yedek kulübesinde bekleyecek.

YENİ ZELANDA – TONGA | 3 Temmuz Cumartesi 10:05

Söz konusu mücadelede Yeni Zelanda, bu dönemi Pasifik Adaları’ndan gelen milli takımlarla test maçlarını geçirecekler. Bu kapsamda as takım, sezonun ilk maçını Tonga ile geçirecek.

Mt. Smart Stadı’nda oynanacak olan mücadelede Tonga, kadrosunun önemli bir kısmını yenilemiş şekilde gelecek. Sadece sekiz oyuncusunun daha önce maçlara çıkmış olan Tonga, Sonatane Takulua kaptanlığında yeni bir sayfa açmayı hedefliyorlar. Yeni Zelanda’da ise Quinn Tupaea’nın yanı sıra George Bower, Ethan Blackadder ve Finlay Christie de ilk defa milli formayı giyecek oyuncular arasında yer alıyor.

İRLANDA – JAPONYA | 3 Temmuz Cumartesi 15:00

Japonya’nın test turu, bu sefer İrlanda karşısında sürüyor. 2019 Ragbi Dünya Kupası’nda çeyrek finale çıkarak büyük sükse yaratan Japonya, bu sefer İrlanda’ya giderek rekabete girişmek istiyor.

Bu maçta Japonya, British & Irish Lions ile oynadıkları kadrodan bir kaç değişiklik yapmış durumda. Söz konusu maçta yedek kulübesinde oyuna başlayan Kazuki Himeno ve Naoto Saito, bu maçta ilk 15’te yer alıyorlar. İlk 23’te yer almayan Semisi Masirewa kanatta görev yaparken, Kotaro Matsushima ise son adam mevkiisinde oyuna girecek.

İrlanda’da ise genelde yedek ağırlıklı kadroyla çıkmış durumda. Hali hazırda bir çok oyuncusu B&I Lions’ta bulunan İrlanda’da sadece Hugo Keenan, Jacob Stockdale, Dave Kilcoyne ve Josh van der Flier İngiltere maçında yer alan kadroda yer alıyor. Diğer yandan James Ryan ve Jonathan Sexton da milli takımda yer almakta.

GALLER – KANADA | 3 Temmuz Cumartesi 17:00

Söz konusu maçta Wayne Pivac yönetimindeki Galler, her ne kadar kadrosunda bazı oyuncularını kullanamayacak olsa da Kanada karşısında problem yaşamayacağını düşünüyor. Kanada ise özellikle 2023 Ragbi Dünya Kupası’na hazırlanmak için bunu iyi değerlendirmenin peşinde.

Taraftarların statta yer alacağı bu maçta Rob Howley için ayrı bir önem taşıyor. Bahis skandalı nedeniyle dokuz ay ceza alan Howley, cezasını tamamlamasının ardından Kanada Ragbi Milli Takımı’nın başında sahaya çıkacak. Hatırlanacağı üzere Howley, daha öncesinde Galler Ragbi Milli Takımı’nı bir dönem çalıştırmıştı.

Bu maçta Leigh Halfpenny, Galler formasıyla 100. maçına çıkacak. Daha önce 95 defa Galler formasını giyen Halfpenny, dört defa da British & Irish Lions formasını giymişti. Jonathan Davies kaptanlığındaki Galler’de Callum Sheedy ve Tomos Williams da takımdaki diğer önemli isimler olarak dikkat çekmekte.

Lucas Rumball yönetimindeki Kanada’da ise yedi yeni oyuncuyu sahaya sürecek. Bunlar Ross Braude, Quinn Ngawati, Cooper Coats, Tyler Rowland, Michael Smith, Donald Carson, ve Siaki Vikilani oldu. Kanada, kadrosunun önemli bir kısmını Major League Rugby’den seçti. Sadece Avrupa’da Peter Nelson ve William Percillier kadroda yer alacak.

ROMANYA – ARJANTİN | 3 Temmuz Cumartesi 21:00

Bu test döneminde Romanya önemli bir rakip karşısına çıkıyor. Her ne kadar daha öncesinde çıkış yapmış olsa da son yıllarda Gürcistan’ın gölgesinde kalmıştı. Ancak Romanya, bu sefer bu konuda yeniden atağa kalkmak istiyor. Cumartesi günü Romanya’da oynanacak olan Arjantin maçıyla da bu çıkışı başlatmanın peşinde olacak.

İNGİLTERE – ABD | 4 Temmuz Pazar 16:00

ABD Ragbi Milli Takımı, kendi ülkesinin bağımsızlık gününde İngiltere karşısında bir sükse peşinde. Her ne kadar İngiltere’nin bu maçta favori konusunda olsa da ABD’nin bu konuda ayrı bir önem vereceği tartışmasız görünüyor.

İngiltere bu maç öncesinde sekiz yeni oyuncusunu sahaya sürüyor. Lewis Ludlow’un kaptanlığını yapacağı takımda Marcus Smith ise uzun zamandır hayal ettiği milli formayı bu sefer giyecek. Freddie Steward’ın yanı sıra Harry Randall, Curtis Langdon, Joe Heyes, Josh McNally ve Callum Chick ise ilk 15’te milli formayı ilk giyecek diğer isimler oldular. Takımdaki en tecrübeli oyuncusu, 39. maça çıkacak olan Henry Slade.

ABD’de ise beş oyuncu ilk milli maçlara çıkmaya hazırlanıyor. Bryce Campbell’ın kaptanlığındaki ABD’de Cam Dolan’ın yanı sıra Marcel Branche ve Gregory Peterson, milli takımdaki önemli isimler arasında yer alıyor.

Test programı

Türkiye’deki yayıncı kuruluş

Güney Afrika – Gürcistan Test Serisi Premier Player
British & Irish Lions Turu Premier Player
Yeni Zelanda Kasım Turu Rugby pass case study - In Digital Performance Marketing

 

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir