Steinlager Series, Mt Smart Stadium, Auckland, New Zealand 3/7/2021 New Zealand All Blacks vs Tonga .All Blacks' Rieko Ioane scores a try Mandatory Credit ©INPHO/Photosport/Andrew Cornaga

Yeni Zelanda Ragbi Milli Takımı, Temmuz testleri kapsamında oynadıkları ilk maçta Tonga ile karşılaştı. Baştan sonra try yağmuru içerisinde geçen bu maçta Yeni Zelanda kriket skoruna imza attı. 102-0 ile mağlup eden Yeni Zelanda, profesyonel ragbi tarihinde son yıllarda en farklı galibiyetine imza attı.

16 tryın kaydedildiği bu maç, aynı zamanda Yeni Zelanda’daki ragbi tarihinde önemli bir yere imza attı. Daha öncesinde 2000 yılında karşılaştığı Tonga’yı da aynı skorla mağlup etmişti. Yine de Yeni Zelanda’nın en ağır galibiyeti, Japonya karşısında 1995 yılında aldıkları 145-17’lik galibiyetti.

Aslında Tonga’nın kadrosuna bakıldığında 102-0’lık ağır mağlubiyetin normal olduğu görüşü hakimdi. Yine de izleyicilerden bazıları bu oyunun sıkıcı olduğunu kaydetmişti. Diğer yandan Tonga’da kadronun büyük bir kısmı, kariyerinde ilk milli maça çıkıyorlardı. Bu konudaki tecrübesizliği Yeni Zelanda’da fırsat olarak geri dönmüştü.

Bu maçta Will Jordan beş try kaydederken, Brad Weber üç try, Dalton Papalii ise iki try yaptı. Maçta diğer trylar ise Damian McKenzie, Luke Jacobson, Richie Mo’unga, Rieko Ioane, Patrick Tuipulotu ve George Bridge’den geldi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir