NRL ekiplerinden St. George Illawarra Dragons, NRL tarafından ceza yağmuruna tutuldu. Baş antrenörün COVID-19 septomları nedeniyle 14 günlük karantinaya alındığı takımda oyuncular da cezalar aldı.

13 oyuncunun NRL biyogüvenlik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma açılırken, bunlardan Paul Vaughan sekiz hafta sahalardan uzak kalacak. Diğer 12 oyuncu ise birer maç ceza aldı. Söz konusu oyuncular, cezalarını iki ile dört hafta arasında çekecekler. Ayrıca maaşlarına bağlı olarak 2000 AUD’dan başlayıp 50000 AUD’a kadar ceza aldılar. Ayrıca 12 oyuncunun tamamı NSW Polisi’ne 1000 AUD ceza ödeyecekler.

Söz konusu ihlal Paul Vaughan’ın evinde gerçekleşti. O evde yapılan barbekü partisi, komşuları tarafından polise bildirildi. Paul Vaughan organizatörlük yaptığı gerekçesiyle 50000 AUD ve sekiz hafta ceza aldı. Blake Lawrie, Corey Norman, Daniel Alvaro, Jack Bird, Josh Kerr, Josh McGuire, Kaide Ellis, Matt Dufty, Tyrell Fuimaono, Zac Lomax, Jack de Belin ve Gerard Beale ise diğer ceza alan oyuncular oldular.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir