Bu hafta Budapeşte Ragbi Merkezi’nde oynanacak olan Yedili Ragbi Avrupa Trofe Serisi’nde gruplar ve maç programı açıklandı. Buna göre Türkiye erkeklerde ve kadınlarda B Grubu’nda mücadele edecek. Millilerimizin kadınlarda rakipleri Ukrayna, İsveç, Gürcistan ve Danimarka oldu. Erkeklerde ise millilerimiz, Ukrayna’nın yanı sıra İsveç ve Lüksemburg ile gruplarda karşılaşacak.

Daha önceden de belirtildiği üzere kadınlarda maçlar 9-10 Temmuz’da, erkeklerde ise maçlar 10-11 Temmuz’da oynanacak. İlk olarak 9 Temmuz’da kadınlarda grup maçları oynanacak. Bu günde ilk olarak saat 11:06’da İsveç ile oynayacak olan Türkiye, ardından 15:52’de Gürcistan karşısına çıkacak. 17:52’de Danimarka’yla oynayacak olan kadın millilerimiz, grup aşamasını 19:52’de oynayacağı Ukrayna maçıyla kapatacak.

Erkeklerde ise maçlar 10-11 Temmuz’da oynayacak. 10 Temmuz’da oynanacak grup aşamasında millilerimiz, ilk olarak saat 11:44’te Ukrayna karşısına çıkacak. Saat 16:36’da İsveç karşısına çıkacak olan millilerimiz, son olarak saat 20:06’da Lüksemburg maçını oynayacak.

Kadınlarda grup aşaması bittikten sonra gruplarda ilk iki sırada bitiren takımlar kupa yarı finaline yükselecek. Son sırada bitiren takımların dokuzunculuk maçına çıkacak olan Budapeşte ayağında kalan takımlar beşincilik yarı finaline çıkacak. Erkeklerde ise Zagreb’te de olduğu gibi gruplarında ilk iki sıradaki takımların yanı sıra en iyi iki üçüncü takım çeyrek finale çıkacak. Diğer takımlar ise dokuzunculuk klasman yarı finali oynayacak.

Kaynak: Macaristan Ragbi Federasyonu Resmi Facebook Sayfası

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir