SYDNEY, AUSTRALIA - JUNE 20: Bulldog players in a huddle during the round fifteen NRL match between the Parramatta Eels and Canterbury Bankstown Bulldogs at Bankwest Stadium on June 20, 2021 in Sydney, Australia. (Photo by Pete Dovgan/Speed Media/Icon Sportswire)

National Rugby League yönetimi, Avustralya’da artan COVID-19 vakaları nedeniyle yeni bir düzenleme yaptı. Buna göre New South Wales ve Canberra eyaletlerindeki takımlar, en az bir ay Güney Queensland eyaletine taşınacak. Ayrıca New Zealand Warriors’un Yeni Zelanda’da oynayacakları maç da yine Avustralya’da yapılacak.

Söz konusu meselede Melbourne Storm, Queensland’da yer almayan takımlar içerisinde Queensland’a gitmeyen tek takım. Kendileri, Melbourne’deki COVID-19 salgınının fazla etkili olmamasından dolayı maçlarını evinde oynayabilecek. Ancak diğerleri, NRL yönetiminin Queensland eyaletiyle yaptıkları anlaşma nedeniyle Queensland’da olacaklar.

Bu bir aylık süre zarfında takımlar, Queensland’da yer alan fanuslarda antrenmanlarını yapacaklar. Ayrıca genel merkeze 30 oyuncuyu ve 11 yetkiliyi bildirmek zorundalar. NRL yönetimi, Queensland eyalet yönetimi ile birlikte her hafta durumunu gözden geçirecekler.

Fotoğraf: Pete Dovgan/Speed Media/Icon Sportswire

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir