2021 British & Irish Lions Tour To South Africa Castle Lager Lions Series South Africa 2021, Cape Town Stadium, Cape Town, South Africa 14/7/2021 South Africa A vs British & Irish Lions British & Irish Lions' Anthony Watson is tackled by Pieter-Steph du Toit of South Africa A Mandatory Credit ©INPHO/Billy Stickland

British & Irish Lions, bugün oynadıkları Güney Afrika A maçından 17-13’lük mağlubiyet aldı. Böylece British & Irish Lions, Güney Afrika turundaki ilk mağlubiyetini aldı.

Söz konusu maçta as takımdan bazı isimler de sahada yer aldı. Bu oyuncular içerisinde Morne Steyn ve Lukhanyo Am, skor yükünü sırtlayan isimler oldu. (Am bir try, Steyn de iki ek sayı ve bir penaltı kaydetti. Maçtaki diğer try da S’busiso Nkosi’den geldi.) Güney Afrika A’da ilk yarının sonlarına doğru gördüğü iki sarı kart B&I Lions için umut oldu. Bu umudunu iyi değerlendiren aslanlar, Wyn Jones’un tryıyla geri dönmeye başladı. Ardından Owen Farrell’ın atışlarıyla farkı dörde indirdi. Ancak maçta oyuncu sayıları eşitlendikten sonra fazla bir değişiklik yaşanmadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir