İngiltere Süper Ligi’nde bu hafta dört maç oynandı. Bu maçların üçü 15. hafta kapsamında oynanırken, diğer bir maç ise 13. hafta erteleme maçıydı. Söz konusu hafta, aynı zamanda seyircilerin tam kapasiteyle stada girişine izin verilmesine sahne oldu. Söz konusu haftanın açılış maçı olan Huddersfield Giants – Hull FC maçı, tam kadro seyircinin gördüğü maç oldu. Daha önceki günlerde belli maçlarda kısıtlı sayıda seyirci alınıyordu.

Maçlara geldiğimizde Huddersfield Giants, Hull FC’yi 40-26 mağlup etti. Jermaine McGillvary’nin dört try kaydederek taraftarlarını çoşturduğu maçta Mitieli Vulikijapani’nin kaydettiği iki try, Hull FC’ye yetmedi. Cuma günü oynanan maçta Wigan Warriors, Wakefield Trinity’i 25-12 ile geçti. Yusuf Aydın’ın 31 dakika sahada kaldığı maçta Wigan Warriors’tan Jake Bibby üç try kaydetti. Cuma günü oynanan diğer maçta ise Leeds Rhinos, Salford Red Devils’ı 38-16 mağlup etti. İlk yarıda 20 sayı fark atan Leeds Rhinos, ikinci yarıda rakipten try yemeye başlasa da cevap vermekte gecikmedi.

Cumartesi günü oynanan tek maçta Catalans Dragons, Hull Kingston Rovers’ı 32-30 mağlup etti. Söz konusu maçta Hull Kingston Rovers, ilk yarıyı dört try sığdırarak kendini korumaya çalıştı ama Catalans Dragons kritik iki sayıyla maça tutunmayı başardı. Maçın ikinci yarısında Catalans Dragons kontrolünü eline aldı. Farkı kapatmayı başaran ejderhalar, sonrasında öne geçmeyi bildi. Maçın kalan dakikalarda Hull KR yeniden öne geçmeye çalışsa da başarılı olamadı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir