Türkiye Ragbi Federasyonu, diğer amatör sporlarda da olduğu gibi seçimlerini Olimpiyatlar’dan sonraki yıl yapıyor. Bu konuda daha öncesinde de federasyonda seçimler yapılmıştı. Hatırlanacağı üzere Türkiye Ragbi Federasyonu’nun son seçimleri de 2017 yılında gerçekleştirmişti. Bu seçimleri de Murat Pazan önde tamamlamıştı.

Ülkemizde 2022 yılında yapılacağı seçimlerde Murat Pazan ikinci defa aday olup olmayacağını açıklamadı. Ancak o yıl yapacağı seçimler için çalışmalara başlayan bir isim var. Şahin Kömürcü zamanında genel koordinatörlük yapan Hüseyin Gazi Sönmez, bu seçimler için şimdiden çalışmalara başladı.

Öyle ki Sönmez daha şimdiden belli isimlerini kadrolarına katmış durumda. Resmi sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlarında ragbi için Laurent Boulet, Emir Gündüz, Özden Şimşek ve Ramazan Kılıçkaya’yı şimdiden kadrolarına kattıklarını duyurdu. Gündüz antrenörlük görevinde, Boulet ve Kılıçkaya da direktörlük koltuğunda olacak. Şimşek ise Milli Takımlar Genel Koordinatörlük görevini üstlenecek. Ayrıca Sönmez, sağlık konusunda da çalışmalar yürütmekte. Bu konuda Turhan Toros, Erdinç Esen ve Osman Fadıl Kara’yla federasyon bünyesinde sağlık konularında anlaşmış durumda.

Bu konuda yeni adaylar çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu konuda Türkiye Ragbi Federasyonu seçimleri’ni daha çok konuşacağımıza benziyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir