İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası’nın beşincisi dün itibariyle tamamlandı. Erkeklerde eleme aşamasının oynandığı, kadınlarda ise kalan maçların oynandığı turnuvada Lübnan’dan Lycans, üst üste üçüncü zaferini elde etti. Kadıköy Ladies ise iki turnuva aradan sonra yeniden şampiyonluğa ulaştı.

Söz konusu şampiyonada The Smurfs’ten önemli bir çıkış yaşandı. Turnuvaya ilk defa katılan The Smurfs, gruplarda çıktıktan sonra çıktıkları çeyrek finali de geçti. Ancak daha sonrasında istedikleri pek de olmadı. İlk olarak Lycans RLFC’ye farklı mağlup olan Smurfs, üçüncülük maçında Kadıköy Bulls’a mağlup oldu. İlk iki sezonu şampiyonu Kadıköy Bulls, her ne kadar şampiyon olamasa da bir önceki derecesini geliştirmiş oldu. (2019’da beşincilik elde etmişti.)

Diğer yandan Tatini Lavovi, bu turnuva boyunca tecrübesini konuşturmayı başardı. Sırbistan’dan gelen veteran takımı, rakipleri karşısında zorlansada, bu konuda finale çıkmayı başardı. Beşincilik mücadelesinde zaferle ayrılan taraf Ankara Phrygians oldu. Beşincilik klasman yarı finalinde Arsenal Tivat’ı mağlup eden frigler, beşincilik maçında Pink Beaches’ı uzatmaların sonunda mağlup ederek mutlu sona ulaştı.

Kadınlarda YouTab Girl takımı büyük bir sürprize imza attı. Kadınlar grup aşamasını ilk dörtte tamamlayan İran temsilcisi, çeyrek finalde Kadıköy Bulls karşısında finale çıkma şansı elde edemedi. Ancak Kızılyıldız karşısında iyi bir performans sergileyen YouTab, turnuvayı üçüncü tamamladı. Kadıköy Bulls ise çekişmeli ve sert geçen final maçının ardından Ankara Phrygians’ı mağlup etti. Bu konuda Ankara Phrygians maça tutunmak için elinden gelenini yapsa da, Kadıköy Bulls buna izin vermedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir