4-5 Eylül’de St. Petersburg’ta oynanacak olan Ragbi Avrupa Yedili Ragbi Şampiyonlar Kupası’nda gruplar belli oldu. Buna göre Firuzköy SK, kadınlarda A Grubu’nda yer alacak.

A Grubu’nda Firuzköy SK’nın rakipleri evlere şenlik durumda. Rusya’dan CSKA Moskova ve Polonya’dan Black Roses Posnania’nın yanı sıra Macaristan’dan Medyek RC ve İsviçre’den Léman Flames takımları Firuzköy SK’nın rakipleri olacak. B Grubu’nda ise Rusya’dan VVA Podmoskovye ve NEVA’nın yanı sıra İspanya’dan Majadahonda, Letonya’dan LSPA/Livonia ve Polonya’dan BZL Gdansk takımları yer almakta.

Erkeklerde ise takımlar, dört takımlı üç gruba ayrıldı. A Grubu’nda Baltrex Sialuai’nin yanı sıra Miesnieki, Harugva ve Switzers Geneva bulunuyor. VVA Podmoskovye’nin yanı sıra Bera Bera, Gran Milan 7s ve Dukla takımları B Grubu’nda yer alırken, Zastava 7’yla Posnania, Samurai England ve RC Academy takımları ise C Grubu’nda yer alacak. Söz konusu kategoride tanınmayan takımlar çokça bulunuyor. Ancak Rusya takımlarının yanı sıra Switzers takımı, Türk ragbiseverlerinin yakından tanıdığı isimlerden.

Şampiyonada maç programının yakın zamanda kamuoyuna açıklanması bekleniliyor. Bu gelişme olduğu takdirde biz de sizlere duyuracağız.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir