Türkiye’den bu sezon herhangi bir takımın katılmadığı Balkan Süper Ligi’nde bu yıl dokuz takım yer alıyor. Ancak bu dokuz takımın sadece beşi gruplarda yer alıyor. Bu beş takım içerisinde iki takım bir sonraki aşamaya geçecekler.

Beş takımın yer aldığı grup etabında Karadağ ekibi South Region lider konumunda bulunuyor. İkinci sırada Radnicki Novi Beograd yer alırken, üçüncü sırada Lokomotiv Sofia, dördüncü sırada Morava Cheetahs, beşte ise Tsar Dusan yer alıyor. Grupta üçte üç yapan South Region’un bir sonraki etaba girmesi kesinleşti. Diğer yer için ise Radnicki Novi Beograd ve Lokomotiv Sofia mücadele ediyor.

Balkan Süper Ligi’nde bu formata geçilmesinde en büyük etken, şüphesiz takımlar arasındaki güç farkı. Özellikle dördüncü sezonda COVID-19 pandemisi nedeniyle ligde bulunan takımların çoğunluğu ligden çekildi. Dolayısıyla lig yönetimi bu formatı benimsedi. Grup aşamasında yer almayan dört takımdan Partizan ve Kızılyıldız yarı finalden lige katılıyorlar. Radnicki Nis ve RK Tirana takımları ise bir önceki etap olan barajdan lige dahil olacaklar.

Balkan Süper Ligi’nde baraj maçları 25 Eylül’de yapılacak. Yarı final maçlarının 30 Ekim’de oynanacak olan Balkan Süper Ligi’nde final maçı 14 Kasım’da oynanacak. Grup aşamasındaki son maçlar önümüzdeki iki hafta içerisinde yapılması hedefleniliyor. Bunlardan South Region – Tsar Dusan maçı 11 Eylül’de oynanacak. Diğer maç ise Lokomotiv Sofia – Radnicki Novi Beograd maçı olacak. Morava Cheetahs ise sezonu tamamlamış durumda.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir