National Rugby League’de normal sezonun ardından ilk sekizde tamamlayan takımların katıldığı final serisi, bu hafta başlıyor. Dört hafta sürecek olan final serisinde takımlar, şampiyonluk için mücadele edecekler.

Söz konusu formatta normal sezonu ilk dört sırayı alan takımlar yarı final elemelerine katılıyorlar. Diğer dört takım ise final serisine çeyrek final elemelerinde başlıyorlar. Yarı Final Elemeleri’ni geçen takımlar, bir sonraki haftayı bay geçerek yarı finale hazırlanıyorlar. Çeyrek Final Elemeleri’ni kazanan takımlar ise Yarı Final Elemeleri mağlupları ile çeyrek final maçına çıkıyorlar.

YARI FİNAL ELEMELERİ

Yarı final elemelerinde tarihi rekorlarını kırarak normal sezonu lider tamamlayan Melbourne Storm, yarın 12:50’de Manly Sea Eagles ile karşılaşacak. Geçtiğimiz sezon kendileri, dramatik bir şekilde şampiyonluğa ulaşmıştı. Bu sefer kendileri şansa bırakmak istemiyor. Manly Sea Eagles ise son şampiyonluğun üzerinden geçen 10 yılın ardından bir yenisinin peşinde. Takımın baş antrenörü Das Hasler için bu iş kolay değil. Ancak kendisi bu konuda sürpriz yapmanın peşinde olacak.

Bir diğer yarı final elemesinde Penrith Panthers ile South Sydney Rabbitohs takımları karşı karşıya gelecek. Son yıllarda adını sıkça söz ettiren Penrith Panthers, iyi bir yönetimle geçtiğimiz yıl finale bile çıkmıştı. Yine de Melbourne Storm karşısında yoklarını oynayan Penrith Panthers, bu şansı kaçırmıştı. Şimdi daha güçlü bir Melbourne Storm karşısında bu şansı elde etmeye çalışacak. Ancak South Sydney Rabbitohs’a karşı neler yapacakları merak konusu. Kendileri, bir zamanlar Melbourne Storm ve Sydney Roosters ile birlikte ligin en önemli ekiplerindendi. Son zamanlarda düşüş yaşasalar da bu konuda iyi bir geri dönüş yapacaklarına inanıyorlar.

ÇEYREK FİNAL ELEMELERİ

Çeyrek final elemelerinde kıl payı yarı final elemeleri şansını kaçıran Sydney Roosters ile kıl payı çeyrek final elemelerine gidebilen Gold Coast Titans karşı karşıya geliyor. Sydney Roosters bu konuda deneyimli silahlara güveniyor. Gold Coast Titans ise uzun bir aranın ardından çıktıkları final serisinde adından söz ettirmeye çalışacak.

Bir diğer çeyrek final elemesinde Parramatta Eels ile Newcastle Knights takımları karşı karşıya geliyor. Bir zamanlar Penrith Panthers’ın konumunda olan Parramatta Eels, zor dönemden kurtularak çıkışı tamamlamanın planını yapıyor. Diğer yandan Newcastle Knights ise 20 yıllık hasretinin bitirmenin derdinde olacak. Ancak bu konuda kendilerine pek fazla şans tanınmıyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir