USA's Perry Baker attacks against the Australia defense on day one of the HSBC Canada Sevens 2020 at BC Place Stadium on 7 March, 2020 in Vancouver, Canada. Photo credit: Mike Lee - KLC fotos for World Rugby

Yedili Ragbi Dünya Serisi’nde bu haftasonu oynanacak olan Vancouver ayağında yer alacak takımlar belli oldu. Buna göre erkeklerde 12, kadınlarda ise dört takım yer alacak.

Bu sezon Vancouver’da ana kadrodan yedi takım bulunuyor. A Grubu’nda Güney Afrika, İspanya ve Kenya bulunurken, B Grubu’nda Büyük Britanya ve İrlanda, C Grubu’nda ise ABD ve Kanada takımları bulunuyor. İngiltere’nin yanı sıra İskoçya ve Galler’in Büyük Britanya’da mücadelesi burada da devam ediyor. Diğer altı takım ise COVID-19 meselesi nedeniyle yer almıyorlar. Yeni Zelanda, Avustralya, Samoa, Fiji, Tonga ve Rusya bu takımlar arasında yer alıyorlar.

Davetle gelen beş takım içerisinde ise Meksika A Grubu’nda yer alıyor. B Grubu’nda Hong Kong ve Jamaika var. C Grubu’nda ise Almanya ve Şili takımları bulunuyor.

Kadınlarda ise uzun bir aranın ardından “Fast 4” usulüne geri döndüler. 2000’li yıllarda bu takvimi kullanan Fast 4’da Cumartesi günü grup maçlarını oynayacaklar. Klasman maçları ise Pazar günü yapılacak. Bu turnuvada ABD, Kanada, Meksika ve Büyük Britanya takımları yer alacak.

Maç programına gelindiğinde maçlar, Cumartesi günü saat 19:00’da, Pazar gününde ise saat 19:20’de başlayacak. İlk olarak Kadınlar Fast 4 maçlarının oynanacağı Vancouver’da erkeklerde ilk maç, saat 19:44’te başlayacak olan İrlanda – Hong Kong maçı olacak. Grup aşamasında Büyük Britanya – İrlanda, Güney Afrika – Kenya ve ABD – Kanada maçları dikkat çekiyor. Günün son maçı da saat 04:33’te başlayacak olan ABD – Kanada maçı olacak.

Pazar günü yapılacak olan klasman maçlarında ilk olarak erkekler kupa çeyrek final maçları oynanacak. Ardından klasman yarı finalleri yapılacak olan günde kadınlar yarı final maçları 21:42 – 22:26 saatleri arasında, erkeklerde ise 23:20 – 00:04 saatleri arasında oynanacak. Kadınlar finali saat 02:56’da başlayacak. Erkekler finali ise 03:28’de oynanacak.

Fotoğraf: Mike Lee – KLC fotos for World Rugby

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir