Japonya Ragbi Milli Takımı, yıl sonu testlerine kapsamında iki maçı daha eklediklerini duyurdu. Buna göre 23 Ekim’de Avustralya ile oynayacak olan Japonya, 13 Kasım’da ise Portekiz’le karşılaşacak.

Bu maçlardan Avustralya maçı Japonya’da yapılacak. Showa Denko Dome’da yapılacak olan mücadele, aynı zamanda 2017’den bu yana Avustralya ile yapacakları ilk maç niteliğini taşıyor. Japonya Ragbi Futbol Birliği, şu an statta seyirci alınıp alınmayacağı konusunda Japonya hükümetiyle görüşme halindeler.

Bir diğer maçta ise 14 yıllık aranın ardından bir ilki teşkil ediyor. En son İtalya’da bir hazırlık maçında karşı karşıya gelen Portekiz ile bu sefer Portekiz’de karşı karşıya gelecek. Söz konusu maçın yeri henüz belli olmadı. Bunla ilgili olarak Portekiz Ragbi Federasyonu, maç gününe yakın bir tarihte kamuoyuyla paylaşacaklar.

Söz konusu iki maçla birlikte Japonya’nın yıl sonu oynayacakları maç sayısı dörde yükseldi. Her ikisi de Sonbahar Uluslar Serisi kapsamında yapılan maçlarda Japonya ilk olarak İrlanda ile karşılaşıyor. İkincisinde ise Japonya ile mücadele edecek.

Fotoğraf: Richard Heathcote – World Rugby via Getty Images

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir