National Rugby League’de çeyrek finalin ilk maçında Manly Sea Eagles ile Sydney Roosters takımları karşı karşıya geliyor. Saat 12:50’de Mackay’deki BB Print Stadı’nda oynanacak olan mücadelede bu iki takım, yarı final için karşılaşacaklar.

Melbourne Storm karşısında ağır mağlubiyet alan Manly Sea Eagles, yarı final umutlarını sürdürebilmek ve 10 yıldır süren şampiyonluk hasretini sonlandırmak için ter dökecek. Diğer yandan Sydney Roosters’ın hedefinde bir yıl ara vermek zorunda kaldığı şampiyonluk serisini sürdürebilmek.

Bu karşılaşma öncesinde Manly Sea Eagles’ta Lachlan Croker kadroya girerken, Curtis Sironen kadronun dışında bir eksiği bulunmuyor. Sydney Roosters’ta ise Nat Butcher ve Ben Marschke kadroya eklenen isimler. Onlar Sam Verrills ve Siosua Taukeiaho’nun yerlerine dahil olmuş durumda.

Söz konusu karşılaşmada Tom Trbojevic ve James Tedesco arasındaki rekabet maçın kırılma anlarından birisi olarak görülmekte. Özellikle de son adam mevkiisinde iyi işler çıkaran bu iki oyuncunun birbirlerine karşı ne yapacakları merakla bekleniliyor. Diğer yandan Reuben Garrick, Kieran Foran ve Daly Cherry-Evans, Manly Sea Eagles’ta önemli roller üstlenmesi bekleniliyor. Josh Morris ve Daniel Tupou ise Sydney Roosters’ın silahları olarak dikkat çekiyor.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir