Türkiye Ragbi Lig Kupası’nda bugün oynanan Kadıköy Bulls – Bilgi Badgers maçında Kadıköy Bulls, Bilgi Badgers’ı 10-8 yendi. Böylece Kadıköy Bulls, kupanın sahibi oldu.

İki yıllık aranın ardından ilk defa oynanan ragbi lig maçında her iki takım da rekabete girmekte eksik kalmadı. Maçta Kadıköy Bulls ilk tryını yaparken, Bilgi Badgers’tan cevap gecikmedi. Ancak ilk yarıda her iki takımın kullandığı ek sayı atışları sonuçsuz kaldı. Diğer yandan ikinci trya yaklaşsa da bir sonuç çıkmadı.

Maçın ikinci yarısında Bilgi Badgers atağa kalktı. Bu konuda bir try yaptı. Ancak bu trydan sonra gelen ek sayı atışlarından bir sonuç çıkmadı. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında Bilgi Badgers’tan bir oyuncu sakatlık geçirdi. Sakatlığı ciddi görülen oyuncu hastaneye kaldırıldı. Bu sakatlıktan dolayı oyun bir süre dursa da daha sonra kaldığı yerden devam edildi.

Maçın sonlarına doğru Kadıköy Bulls ataklarını sıklaştırmaya başladı. Bu konuda Badgers savuması etkisiz hale getirmeye çalışsa da bir sonuç alamadı. Kadıköy Bulls fırsatı iyi değerlendirerek ikinci tryı yapmayı başardı. Bu trydan sonra gelen ek sayıyı iyi değerlendiren Bulls, maçta öne geçmeyi başardı. Kalan dakikalarda başka sayı olmadı ve maç, 10-8’lik Kadıköy Bulls üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın ardından Bilgi Badgers ekibi, 80 dakikalık sürede 25 dakika fazla oynanmasına tepki gösterdi. Bu durumu protesto eden kulüp yetkilileri, ödül törenine katılmayarak sahayı terk etti. Kadıköy Bulls, birincilik ödülünü aynı zaman maçta hakemlik yapan Gürol Yıldız’dan aldı.

By admin

One thought on “Kadıköy Bulls, TRL Kupası’nın sahibi oldu”
  1. […] TRLA Süper Lig’de 2022 sezonu dört takımdan oluşacak. Bunlardan üçü İstanbul’dan gelirken, bir takım ise Muğla’dan geliyor. Muğla’dan gelen takım Fethiye Falcons. İstanbul’da ise Kadıköy Bulls, Bilgi Badgers ve Bosphorus Wolves takımları yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Kadıköy Bulls ile Bilgi Badgers takımları, 2021 Türkiye Ragbi Lig Kupası’nda karşılaşmış, maçı da Kadıköy Bulls almıştı. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir