NTT Japonya Ragbi Lig Bir’de bugün iki maç oynandı. Bu maçların ilkinde Yokohama Canon Eagles, evinde ağırladığı Black Rams Tokyo’yu 34-13 mağlup etti. Bu sonuçla Yokohama Canon Eagles puanını 22’ye çıkararak zirve takibini sürdürdü. Black Rams Tokyo ise dokuz puanda kalarak alt sıralardan kurtulma umutlarına darbe vurdu. Bir diğer maçta ise Kubota Spears FTB, deplasmanda Toyota Verblitz’i 44-34 mağlup etti. Bol trylı geçen mücadelenin sonunda Kubota Spears FTB’nin yenilmezlik serisi sürdü.

YOKOHAMA CANON EAGLES 34-13 BLACK RAMS TOKYO

Aslında maçın ilk yarısı dengeli geçmekteydi. Bu konuda ev sahibi ekip trylarla oyunu başlatırken, deplasman takımının cevap vermesi zor olmadı. İlk yarının sonlarına doğru penaltıyı da bulan kara koçlar, soyunma odasına dört puan geride girdi. Ancak ikinci yarısında dengeler, kartallar lehine değişti. Oyunun hakimiyetini ele geçiren ev sahibi ekip, trylarını kaydetmeye devam etti. Böylece kartallar, maçtan galibiyetle ayrılmayı başardı. Maçta Yokohama Canon Eagles’ın tryları Burua Inoke, SP Marais, Naoto Shimida ve Mitchell Brown’dan geldi. Taira Main ise Black Rams Tokyo’nun tek tryını kaydetti.

TOYOTA VERBLITZ 34-44 KUBOTA SPEARS FTB

Bu maçtan bahsetmek için söz konusu maçı ikiye ayırmak daha mantıklı olacaktır. Maçın ilk yarısında Kubota Spears FTB, rakibi try yağmuruna tutarken, ikinci yarısında ise try yağmurunu Toyota Verblitz yağdırdı. Toplamda 11 tryın görüldüğü maçta altı tryı Kubota Spears FTB, beş tryını da Toyota Verblitz kaydetti. Ancak ilk yarıda Toyota Verblitz’in savunmasının toparlanamaması, ikinci yarıda da Kubota Spears’ın geri dönmesini bilmesi, maçı deplasman takımına gitmesine neden oldu.

Fotoğraf: ©JRLO

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir