Yedili Ragbi Okul Sporları Erkekler Birinciliği’nde 2023 sezonunda sona yaklaşıldı. Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde düzenlenen Erkekler Türkiye Birinciliği’nde 40 takım gruplara katıldı, bunların içerisinde 16 takımı bir üst tura yükseldi. Son 16 ve Çeyrek Final maçları ise bugün oynandı.

Bu 40 takım içerisinde gerek Ragbi Erkekler Bölgesel Türkiye Şampiyonası gediklisi takımlarının gerekse Yedili Ragbi Erkekler Türkiye Şampiyonası takımlarının altyapıları da yer aldı. Bunların içerisinde Kandıra Anadolu Lisesi beklendiği gibi çeyrek finale çıksa da, Konya Karatay Spor Lisesi’ne mağlup olmaktan kurtulamadı. ANKÜ SK altyapı oyuncularının oluşturduğu İncirli Şehit Furkan Yayla Anadolu Lisesi ise yarı finale çıkamayan takımlar arasında yer aldı. Antalya’da ise Nazmiye Baki Saatçioğlu ise yarı finale çıkmayı başardı.

Okul Sporları Erkekler Yedili Ragbi Birinciliği’nde şampiyon yarın oynanacak maçlarla belli olacak. Bu konuda herhangi bir bilgiye ulaşamadık. Ancak yarı final ve final maçları kaldığından dolayı 5. Gün takviminin daha kısa olması beklenmekte.

Fotoğraf: Türkiye Ragbi Federasyonu

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir