2023 Ragbi Dünya Kupası’nda haftanın kapanış maçında Galler, Bordeaux Stadı’nda oynadığı Fiji maçını 32-26 kazanmayı başardı. Bu sonuçla Galler beş puanını hanesine yazdırırken, Fiji ise iki puanını cebine koydu. Ancak Galler, haftayı Avustralya’nın averajla gerisinde kapatabildi.

Maçta her iki taraf da hırslarını ortaya koydu. Galler’in penaltı ve try ile erken açtığı maçta Fiji’nin geri dönmesi ise uzun sürmedi. Üst üste buldukları iki try ile Fiji öne geçmeyi başardı. Ancak bu durum da kısa sürdü ve ilk önce penaltı ile, ardından da try ile ilk yarıyı 18-14 önde kapattı. İlk yarının sonlarında Galler’in kendi yarı sahasından çıkmak isteyip çıkamaması, George North tarafından tepkiyle karşılandı.

Maçın ikinci yarısında ise Galler daha temkinli başladı. Bu bölümde iki tryını üst üste bulan Galler, her ne kadar sonradan 14 kişi kalsa da biraz rahatlama sağladı. Ancak Fiji burada da hızını kesmedi. Son dakikalarda buldukları iki try ile maça yeniden ortak olmayı başardı. Uzatmada yeniden mücadele ediyordu ama topun yere düşmesini fırsat bilen Galler, topu dışarıya atarak maçı cebine koydu.

Fotoğraf: Adam Pretty – World Rugby/World Rugby via Getty Images

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir