İngiltere Süper Ligi’nde normal sezon, dün oynanan iki maçla sona erdi. Bu maçlarda Salford Red Devils, deplasmanda Wakefield Trinity’i 28-20 ile geçerken Wigan Warriors ise evinde Huddersfield Giants’ı 19-6 mağlup etmeyi başardı.

WAKEFIELD TRINITY 20-28 SALFORD RED DEVILS

Bu maçta Salford Red Devils, ilk yarıda önemli avantaj elde etti. Daha ilk dakikada Krisnan Inu’nun tryıyla öne geçen Salford Red Devils, Niall Evalds ve Ed Chamberlain ile farkı daha da açmayı başardı. Ryan Hampshire’ın tryıyla Wakefield umutlansa da Tuimoala Lolohea’nın tryı ile kırmızı şeytanlar ilk yarıyı keyifli bir şekilde bitirdi. Maçın ikinci yarısında ev sahibi ekip daha etkili başladı. Hampshire’ın ikinci tryının yanı sıra Kelepi Tanginoa da iki try birden kaydetmeyi başardı. Ancak deplasman takımı pes etmedi ve Tyrone McCarthy’nin tryıyla kritik sayılarını almayı başardı. Kalan dakikalarda performansını kaybetmeyen deplasman takımı galibiyete ulaşmayı başardı.

WIGAN WARRIOIRS 19-6 HUDDERSFIELD GIANTS

Maçta ilk dakikalarda Wigan Warriors yüklenmeye çalıştı ve bunun meyvelerini aldı. Sam Powell’ın tryıyla öne geçen Wigan Warriors, Zak Hardaker ile skoru 6-0’a getirdi. Daha sonraki dakikalarda ikinci try için Wigan Warriors uğraşsa da Huddersfield Giants karşı atağa geçti ve ilk yarının sonlarına doğru bu çabaların karşılığını alarak Sam Wood ile tryı buldular. Aidan Sezer’in ek sayısı sonrasında ilk yarı 6-6 ile bitti. İkinci yarıda ise Wigan Warriors hatalarından ders alarak çıktı. İlk olarak Jackson Hastings ile yeniden öne geçen Warriors, ardından Zak Hardaker ile farkı daha da açmayı başardı. Zak Hardaker bu iki trydan sonra gelen ek sayı atışlarını kaydetmeyi başardı. Jackson Hastings, maçın sonlarına doğru drop gol atarak skoru belirledi.

Bu sonuçla Wigan Warriors normal sezonu lider tamamlamayı başarırken, St. Helens ve Warrington Wolves %70,59’luk galibiyet averajıyla iki ve üçüncü sırayı paylaştılar. Bu iki takım arasındaki fark sayı averajıyla belirlenirken, bu sayede St. Helens’in yarı finale gitmesi kesinleşmiş oldu. Warrington Wolves ise Catalans Dragons, Leeds Rhinos ve Hull FC ile birlikte Play-Off ilk turuna adım atmayı başardı.

Video Credit: Super League Europe

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir