Autumn Nations Cup, Artemio Franchi Stadium, Florence, Italy 14/11/2020 Italy vs Scotland Scotlad's Duhan van Der Merwe is tackled Mandatory Credit ©INPHO/Matteo Ciambelli

Sonbahar Uluslar Kupası’nda günün ilk maçında İskoçya, İtalya’yı 28-17’lik skorla mağlup etmeyi başardı. İlk yarının İtalya’nın 11-7’lik üstünlükle sona erdiği maçta İskoçya, geriden gelerek zaferle ayrılmasını bildi.

Maçta İtalya daha çok rakibi hataya zorlamak üzerinde mücadele etti. İlk olarak Paolo Garbisi’nin penaltıları ile 6-0 öne geçen İtalya, daha sonrasında Duhan van der Merwe’nin tryı ve Duncan Weir’in ek sayısıyla geriye düşse de Matteo Minozzi’nin tryıyla ilk yarıyı önde götürdü. İkinci yarıda Garbisi’nin penaltısıyla fark yedi sayıya çıktı. Ancak Sam Johnson ve Chris Harris’in başlattığı atağı Zander Fagerson tamamladı. Weir’in kullandığı ek sayı ile skor eşitlendi. Garbisi’nin penaltısıyla İtalya yine öne geçti. Ancak Scott Cummings’in tryıyla İskoçya cevap verdi. Bu trya karşı İtalya yeniden karşılık vermeye çalışsa da, George Turner’ın tryı İtalya’nın gardını kırdı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir