Üç Ulus Kupası’nda heyecan, bugün oynanan Yeni Zelanda – Arjantin maçıyla devam etti. Bu maçta Arjantin ani ataklarla ilk yarıyı önde kapattı ve ikinci yarı Yeni Zelanda hücumlarını önleyerek kendi alanlarını elinden geldiğince kontrol ettiler. Yeni Zelanda farkı azaltamayınca maç 25-15’lik skorla sona erdi. Böylece Arjantin, tarihinde ilk defa Yeni Zelanda’yı mağlup etmiş oldular.

Bu skor, aynı zamanda Japonya ve Fiji döneminde yaşanan galibiyet serilerinden birisi konumunda. Japonya ilk olarak 2015 Ragbi Dünya Kupası’nda Güney Afrika’yı mağlup etmiş, daha sonrasında evinde yapılan 2019 Ragbi Dünya Kupası’nda çeyrek finale kadar yükselmişti. Fiji ie 2018 yılında Fransa’yı 21-14 mağlup etmeyi başarmıştı.

Arjantin’in tüm sayıları Nicolas Sanchez’den geldi. Bir try ve bir ek sayının yanı sıra altı penaltı atışını birden kaydeden Sanchez, galibiyetin önemli mimarı oldu. Diğer yandan Yeni Zelanda’da Sam Cane ve Caleb Clarke birer try kaydederken, Richie Mo’unga ise bir ek sayı ve bir penaltıyı kaydetti.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir