Mitre10 Kupası’nda 2020 sezonunun normal sezon kısmı, bu hafta oynanan maçlarla tamamlandı. Her iki kümede yarı finale gitme çabalarının yanı sıra, Premiership’te kümede kalma yolunda kıyasıya rekabete girildiği bu hafta kıran kırana geçti.

Premiership’te bir sonraki sezon Championship’te mücadele etmemek için çabalayan Canterbury ve Wellington haftayı bu sefer galibiyetle noktaladı. Waikato’ya göre daha kötü olan averajları yüzünden her ne kadar Premiership yarı finale gidemeseler de en azından Premiership’te kalmayı başardılar. Premiership’te sezonu son sırada tamamlayan takım North Harbour oldu. Bay of Plenty’e 37-33 mağlup olan North Harbour, önümüzdeki sezon Championship’te yer alacak.

Bu yenilgi aynı zamanda Waikato’nun Premiership’te yarı finale kalmasını sağladı. Her ne kadar Northland’e 28-17 mağlup olsalar da averajın iyi olması nedeniyle yarı finale kalmayı garantilemiş oldu. Diğer yarı finali garantileyen takımlar ise Otago’yu deplasmanda 26-20 mağlup eden Tasman ve Bay of Plenty oldu.

Championship’te ise Counties Manukau Southland’i 25-17 mağlup ederek sezonu galibiyetle kapattı. Bu sonuç, aynı zamanda Southland’in Play-Off hattının dışına itilmesini, Northland’in de Championship’te yarı finale çıkmasını sağladı. Söz konusu takım da Waikato’yu mağlup etmişti. Championship’te normal sezonu lider tamamlayan takım Hawke’s Bay oldu. Manawatu ise Championship’te son sırada tamamlayarak “tahta kaşık”ın sahibi oldu.

İŞTE HAFTANIN SONUÇLARI:

  • Counties Manukau 25-17 Southland
  • Northland 28-17 Waikato
  • Wellington 31-5 Manawatu
  • Otago 20-26 Tasman
  • Bay of Plenty 37-33 North Harbour
  • Taranaki 33-34 Hawke’s Bay
  • Canterbury 34-33 Auckland

Önümüzdeki hafta Mitre10 Kupası’nda kümelerde yarı final mücadeleleri olacak. İlk olarak Cuma sabahı 09:05’te Championship Yarı Final kapsamında Otago – Northland mücadelesi olacak. Cumartesi gününde ise üç maç oynanacak. İlk olarak saat gece 04:05’te Premiership’te normal sezonu ilk sırada tamamlayan Auckland Waikato’yu ağırlayacak. Ardından sabah 06:35’te Championship yarı finalinde lider tamamlayan Hawke’s Bay ile Taranaki karşı karşıya gelecek. Son olarak 09:05’te Tasman ile Bay of Plenty, Premiership’te finale çıkmak için sahaya çıkacak.

Fotoğraf: Flickr / Stewart Baird Photography

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir