Vodacom Super Rugby Unlocked’da heyecan, bu hafta oynanan altıncı hafta maçlarıyla devam etti. Bu maçlardan birisi COVID-19 pandemisi nedeniyle ertelenirken, diğer ikisi ise planlandığı gibi oynandı.

Bu maçların ilkinde Griquas ile Sharks takımları karşı karşıya geldi. Her ne kadar Sharks’ın rahat kazanacağı düşünülse de Griquas’ın direnciyle karşılaştı. Bu konuda zorlu anlar yaşayan Sharks, 34-33’lük skorla şampiyonluk umutlarını son haftaya taşımayı başardı. Haftanın ikinci maçında ise Stormers ve Cheetahs takımları karşı karşıya geldi. Maçta Stormers karşısında pek fazla varlık gösteremeyen Cheetahs, sahadan 30-13’lük skorla mağlup ayrılarak şampiyonluk şanslarını kaybetmiş oldular.

Vodacom Super Rugby Unlocked’da sezonun son hafta maçları önümüzdeki hafta oynanacak. Bu haftada ilk olarak Bulls takımı şampiyonluk için sahaya çıkacak. 20 Kasım Cuma günü saat 20:00’de oynayacağı Pumas maçını kazandıkları takdirde Bulls takımı VSRU şampiyonu olabilecek. Bulls’un mağlup olması takdirde Sharks ile Stormers takımlarının şampiyonluk mücadelesine sahne olacak. 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’de bu iki takım şampiyon olmak için kapışacak. Daha öncesinde ise saat 17:30’da Cheetahs – Griquas maçı oynanacak.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir