Gallagher Premiership’te 2020/21 sezonu, dün akşam oynanan iki maçla başladı. Bu maçlarda son şampiyon Exeter Chiefs, deplasmanda Harlequins’i 33-3 mağlup ederken Sale Sharks ise zorlu geçen Northampton Saints karşısında 32-23’lük galibiyet elde etti.

EXETER CHIEFS 33-3 HARLEQUINS

Bu maçın ilk yarısı göreceli olarak dengeli geçse de Exeter Chiefs, asıl patlamayı ikinci yarıda yaptı. Sam Simmonds bu maçta hat-trick yaparak galibiyette önemli rol oynarken Dawe Evers ikinci yarının açılışını, Stu Townsend ise kapanışını gerçekleştirdi. Joe Simmonds kullandığı beş ek sayı atışından dördünü başarıyla gerçekleştirdi. Harlequins’in kaydettiği tek sayı ise Marcus Smith’in penaltısından geldi.

SALE SHARKS 32-23 NORTHAMPTON SAINTS

Maçın ilk yarısında Sale Sharks erken yakalayıp üstünlük kurmayı başarırken, rakibe bu yarıda fazla fırsat vermedi. Akker van der Merwe’nin açılışını yaptığı maçta Dan du Preez de farkı açmayı başardı. Tom Collins’in tryıyla Northampton Saints eşitliğini sağladı ve ilk yarıya umutla bakmayı başardı. Ancak Sale Sharks ikinci yarıda uçmaya devam etti. Simon Hammersley’in kaydettiği try ile farkı yeniden açan Sale Sharks, AJ MacGinty’nin bulduğu try ile bonus puanı elde etti. Daha sonraki dakikalarda ise Jono Ross’un gördüğü sarı kartla Northampton Saints avantajı sağladı. Saints bu avantajı iyi kullandı ve Piers Francis’in bulduğu try ile farkı azaltmayı başardı. Ancak Sharks buna karşı iyi direndi ve rakibe fazla şans tanımadı.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir