Mitre10 Kupası’nda bugün oynanan Championship yarı final ikinci maçında Hawke’s Bay, 10 bin seyircisi önünde oynadığı Taranaki maçını 59-23 kazanmayı başardı. Böylece Hawke’s Bay, finalde Northland’in rakibi oldu.

Maçta Taranaki aslında iyi başlamıştı. İlk 14 dakikada rakibi gafil avlayan Taranaki, bu avdan iki penaltı kazanarak 6-0 öne geçmişti. Ancak Hawke’s Bay’in olaya hakim olması pek fazla uzun sürmedi. İlk önce Geoff Cridge maulden dolayı çıkan fırsattan yararlanarak try kaydetti. Ardından Lukas Halls ile Taranaki karşı try ile yine öne geçse de Pouri Rakete-Stones ve Ash Dixon’ın trylarıyla Hawke’s Bay ilk yarıyı farkla açmayı başardı.

Maçın ikinci yarısında Hawke’s Bay sahadaki ağırlığını koymayı başardı. İlk önce penaltıyla ikinci yarıya başlayan Hawke’s Bay, Dixon’ın iki tryının yanı sıra Folau Fakatava’nın tryıyla Taranaki’ye karşı farkı 41 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Taranaki’nin ikinci yarıdaki ilk tryı 67. dakikada Ricky Riccitelli ile gelse de üç dakika sonra Connor McLeod ile Hawke’s Bay karşılık vermeyi başardı. Maçın son tryı ise Taranaki’den Ben Brighouse’dan geldi.

Credit: NZ Rugby

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir